אורח החיים המודרני מעניק לנו שלל אפשרויות לחיות טוב. אנחנו יכולים לבלות במסעדות וליהנות ממטעמים מכל רחבי העולם. אנו יכולים להרחיק ולנסוע להמון יעדים מעניינים, לשהות בסביבה ממוזגת בקיץ ומחוממת בחורף. אנחנו יכולים ללמוד או לבלות עד השעות הקטנות של הלילה, ולעבוד במקומות המתגמלים אותנו בנדיבות.

אולם אורח חיים זה גם גובה מאיתנו מחיר. החיים נעים ומשתנים במהירות ואנו נדרשים לעמוד בקצב. אם זה בעבודה הדורשת מאיתנו שעות רבות מחוץ לבית, אם זה בסביבה הישגית המפעילה עלינו לחץ בלתי פוסק להצטיין ולהצליח. הזמן שעומד לרשותנו מוגבל ואנו נאלצים לבחור על מה לוותר. בדרך כלל נוותר על מה שהוא בעיננו מותרות, הבריאות שלנו. אנו אוכלים אוכל לא בריא ובחופזה, אנחנו ישנים מעט מדי, וגוררים אחרינו עייפות שאין לה סוף. אנו מוותרים על הפעילות הספורטיבית שלנו ועל פעילויות פנאי הגורמות לנו להירגע ולהטעין מצברים.

כך אנו מוצאים את עצמנו סובלים מכל מיני בעיות מציקות. אנו מתקשים להתעורר בבוקר או קורסים בערב מעייפות. קמים בבוקר עם צוואר תפוס ומעסים את השכמות בעת ישיבה ממושכת  מול המחשב במשרד, או עם כאבי גב.שבאים והולכים. אנחנו סובלים בתכיפות רבה מעצירות, כאבי בטן או שלשולים. חלקנו מתמודד עם כאבי ראש באופן יומיומי, ואולי אף ממיגרנות משתקות. רבים מאיתנו יחוו לחץ רב שיכול להתבטא בקשיי נשימה, קושי להירדם ושינה מקוטעת.  רבים חווים ירידה במצב הרוח, תסכולים וכעסים , או חוסר שקט. לנשים שבינינו הווסת יכולה להיות מכאיבה ומטלטלת ריגשית.

הבעיות הללו פוגעות באיכות חיינו, אבל הרפואה המודרנית מתקשה למצוא להן פתרונות. וכך, התרגלנו לחיות איתן, לעתים מבלי לדעת שניתן לחיות בלעדיהן. אצל רבים מאיתנו הבעיות נמצאות כבר זמן כה רב, עד שכמעט שכחנו איך זה היה לפני. אך לאורך זמן הגוף יישחק, מאגרי האנרגיה יידלדלו והתופעות הללו רק ילכו ויחמירו.

הטיפול ברפואה סינית יעיל במיוחד בטיפול בבעיות אלו.הדיקור וטיפולי המגע, יגרמו לפתיחת החסימות והזרמת האנרגיה.השימוש בצמחי מרפא יגרום לחיזוק האיברים הפנימיים וסילוק תוצרי לוואי שחוסמים ומפריעים לתפקוד תקין שלהם. המלצות תזונה המתאימות לכל אדם בהתאם לאורח חייו ומצבו יגרמו לעליה ברמת האנרגיה והסדרת מערכת העיכול . עידוד לאורח חיים בריא- הצעות לפעילות גופנית, יצירה, מציאת זמן פנוי להירגעות ושינה נכונה יגרום למצב רוח מרומם יותר, לירידה בלחץ ולתחושת רגיעה. בעזרת אמצעים אלו מצליח הגוף לרפא את עצמו ולנסות להגיע לאיזון האופטימאלי.

הרפואה הסינית אינה פותרת, כמובן, את כל הבעיות. אולם הטיפול מאפשר גם לפתוח פתח ליישום של אורח חיים בריא יותר, הכולל אכילה נכונה, פעילות גופנית, שינה מספיקה ובחירת עיסוקים הגורמים שמחה והנאה. אשמח ללוות אתכם בתהליך זה, צעד אחר צעד, לפי הקצב האישי שלכם וסדרי העדיפויות המתאימים לכל אחד ואחד מכם. תוך כדי התאמת הטיפול לפי הצרכים האישיים שלכם.

קטגוריות: רפואה סינית

השאר תגובה